Linkler | İletişim
«« Önceki Sayfa

BAŞKANIN MESAJI

BOZMAYALIM BOZDURMAYALIM BİRLİKTELİĞİMİZİ

BOZMAYALIM BOZDURMAYALIM BİRLİKTELİĞİMİZİ


Geçen hafta gazetemizde yayımlanan “Cumhuriyet Bayramının Söyledikleri” başlıklı yazımızda coşku ve öfkenin birbirine karıştı yoğun bir duygu durumu yaşadığımızı; vatanın bölünmez bütünlüğünü korumaya kararlı olduğumuzu, bu uğurda canımızı ve kanımızı seve seve verebileceğimizi, tek ses, tek yürek olarak tüm dünyaya haykırdığımızı belirtmiştik. 73 milyon Türk’ün ülkesi ve birliği, cumhuriyetin kazanımları söz konusu olduğunda aynı heyecanı ve aynı kararlılığı gösterdiği mesajını bir kez daha o gün dost da düşmanda aldı. Kısacası tüm dünya Türk’ün yurtta ve dünyada barışı korumada ne kadar kararlı olduğunu anladı.  Ha! Diyeceksiniz ki, bazıları anlamadı veya anlamak istemdi. Bu onların sorunudur. Geçmişte hangi dilden anlamışlarsa, yeri geldiğinde onlara da anladıkları dilden anlatmasını da biliriz. Bizden söylemesi!


Şimdi bize düşen, her Türk evladına düşen görev, son günlerde oluşan bu birlik ve beraberliği bozacak, bir tarafa çekecek davranışlarda bulunmamak ve bulunanlara da itibar etmemektir. Özellikle bu konuda iktidar ve muhalefette bulunan tüm siyasi parti yetkililerinin daha dikkat etmesi gerekiyor. Doğan bu bütünlüğe zarar verecek, coşkuyu engelleyecek söz ve söylemlerden kaçınmalıdırlar. Aksi halde hem birliğimize zarar verirler hem de siyasi olarak kendi varlıklarına. Siyaset alanı itişme-didişme yeri değil, yeni projelerin ve doğru varoluş yollarının halka sunulduğu alandır. Bu sosyolojik olarak da, psikolojik olarak da böyledir. Bu bilimsel gerçeği yeterince anlamayan siyasi organizasyonlar, süt köpüğü gibi kabarmış ve su köpüğü gibi kısa sürede de sönüp bir daha dirilmemek üzere yok olup gitmiş, sadece adları kalmıştır, değil mi? Bir bilim adamı olarak ben, bilimsel bir gerçeği söylüyorum, siz ne dersiniz bilemem, yine de siz bilirsiniz derim!


Demirci, demire şekil vermek istiyorsa; demiri yeterince ısıtması gerekir, ne az ne de çok. Buna demirin tavı denir. Demir tavını alırsa, daha az enerji ve daha az zamanda ona şekil verilebilir, yani iş kolaylaşır.  Bu gün ülkemizde arzu edilen birlik ve beraberlik sağlanmıştır. Asker sivil dün olduğundan daha anlamlı bir bütünleşme sağlamış, aynı hedefe yönelmiş. Şimdi bunu korumanın ve üretime dönüştürmenin, kardeşlik duygularını pekiştirmenin yanında dış dünyaya karşıda bir güç olarak değerlendirilmesini bilmemiz gerekir. Hele de bu günlerde muhalefet ve yanlıları bazı eleştirilerini bir süre erteleyerek, iktidar da kendine yapılan uyarıları varlığına yönelen bir saldırı olarak algılamayıp daha anlayışla karşılayarak birliğimizi kalıcı kılmaya çalışması gerekir. Böylesi bir tutumun meyvesi bu gün iktidarın ise yarın iktidar olduklarında da bu günkü muhalefetin olacaktır. Yani herkes, hepimiz kazançlı çıkarız, gelecek nesillerimiz kazançlı çıkar. Bize de düşen görev bu değil mi?   Bu görevi layıkıyla başarabildiğimizde; yavrularımıza sorunsuz yaşayabileceği bir Türkiye, geleceğe güvenle bakabilecekleri bir ortam bırakmış oluruz.  Yoksa bu günden onların dünyasını karartırız, buna da hakkımız yok. Bu nedenle egoizmimizin değil, aklımızın, hatta ortak aklın yolunu seçmemiz gerekir derim. Demesine derim de,  siz nasıl anlarsınız bilemem.

Diğer Mesajlar

 
 
 
 
 
   
Tüm Mesajlar www.hosgoruvesevgiocagi.org.tr
   DERNEK DUYURULARI
VI. Uluslararasi Canik Sempozyumu

Degerli meslektaslarimiz,

Sizleri, Samsun Canik Belediyesi’nin öncülügünde Ondokuz Mayis Üniversitesi Egitim Bilimleri Bölümü, Samsun Milli Egitim Müdürlügü, Türk Psikolojik Danisma ve Reh

Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongre Duyurusu

Yeterli çogunluk toplandigi taktirde 13/03/2016 tarihinde, yeterli çogunluga ulasilamadigi taktirde ise 27/03/2016 tarihinde Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongresi yapilacaktir.  

Engelimize Degil Potansiyelimize Bakin


Samsun Valiligi koordinasyonunda Canik Belediyesi tarafindan yürütülmekte olan bu proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligi tarafindan ODES programi kapsaminda finans edilmektedir.
   ÖZLÜ SÖZ
   ANKET
 İlkerimizi Beğeniyor Musunuz ?
Evet(96%)
Hayır(3%)

   
286 kişi oyladı.
   MAKALELER
Makaleler İçin Tıklayınız.