Linkler | İletişim
«« Önceki Sayfa

BİZDEN HABERLER

 
Genel Başkanımız İnsan İlişkilerinde Hoşgörü ve Sevginin Önemini Anlattı.

'Sevgi ve Hoşgörü'' konulu konferans.
Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Bilimleri Ana bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, sosyal yapıların sağlıklı işlemesinin insan ilişkilerine bağlı olduğunu belirterek, ''Hoşgörü ve sevgiyi insan karşısındakinden beklemek yerine kendisi göstermelidir'' dedi.
Mithat Paşa Lisesi'nde düzenlenen 'Sevgi ve Hoşgörü'' konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, son zamanlarda yaşanan şiddet olaylarının temelinde sevgi ve hoşgörüsüzlük yattığını söyledi.
Sevgi ve hoşgörü kavramlarının insan ve insanlık için var olan iki temel kavram olduğunu belirten Ersanlı, yaşanan şiddet olaylarındaki artışı bu temel kavramlardan uzaklaşılmasına bağladığı.
Sosyal yapıların sağlıklı işlemesinin insanların karşılıklı ilişkilerine bağlı olduğunu ifade eden Ersanlı, şunları kaydetti:
"Geleneksel hayatımızın temel direği hoşgörülü bir toplum yapısına sahip olmamızdır. Ancak son dönemlerde ortaya çıkan şiddet olayları söz konusu karşılıklı ilişkilerin sarsıldığını gösteriyor. Sevgi ve hoşgörü ortamı içinde bu değerlerimizin zedelenmesini önleyebiliriz. Bunun için hoşgörü ve sevgiyi insan karşısındakinden beklemek yerine kendisi göstermelidir. Bu şekilde insanlar daha mutlu ve huzurlu olurlar."
Ersanlı, tüm olanlara karşın Türk Milleti'nin hoşgörülü bir yapısı olduğunu, bunun da örnek birçok olayda karşımıza çıktığını da sözlerine ekledi.

Diğer Haberler

 
 
 
 
 
   
Tüm Haberler www.hosgoruvesevgiocagi.org.tr
   DERNEK DUYURULARI
VI. Uluslararasi Canik Sempozyumu

Degerli meslektaslarimiz,

Sizleri, Samsun Canik Belediyesi’nin öncülügünde Ondokuz Mayis Üniversitesi Egitim Bilimleri Bölümü, Samsun Milli Egitim Müdürlügü, Türk Psikolojik Danisma ve Reh

Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongre Duyurusu

Yeterli çogunluk toplandigi taktirde 13/03/2016 tarihinde, yeterli çogunluga ulasilamadigi taktirde ise 27/03/2016 tarihinde Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongresi yapilacaktir.  

Engelimize Degil Potansiyelimize Bakin


Samsun Valiligi koordinasyonunda Canik Belediyesi tarafindan yürütülmekte olan bu proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligi tarafindan ODES programi kapsaminda finans edilmektedir.
   ÖZLÜ SÖZ
   ANKET
 İlkerimizi Beğeniyor Musunuz ?
Evet(96%)
Hayır(3%)

   
286 kişi oyladı.
   MAKALELER
Makaleler İçin Tıklayınız.