Linkler | İletişim
«« Önceki Sayfa

MAKALELER

Gerçeklesen Özlem (Halk Gazetesi)

Prof. Dr. Kurtman ERSANLI


GERÇEKLESEN ÖZLEM

Yillar önce ne zaman Konya’ya gitsem içimde bir burukluk olur, gördüklerim benligimi kemirirdi. Garajinda arabalar zamaninda kalkar, tuvaletleri tertemiz, üstelik de parasizdir. Eskisehir’in Porsuk Çayi kenari da insanin kafasi dinlemesi bir arkadasi ile yarenlik yapmasi için insan eliyle düzenlenmis bir hizmet alani.  O zamanlar Samsun garajinin isleyisi içler acisi. Tarif etmeye dilim varmiyor.  Ya o zamanlar Samsun’un girisine ne demeli, bilemiyorum. Utanmamak, hayiflanmamak elde degil. Üstelik de Türkiye Cumhuriyeti Devletin temeli olan ilk adimin atildigi, bagimsizlik mesalesinin ateslendigi bir sehir Samsun.  Denizi var, ama denizden uzak bir yasanti.


Zamanla kentsel degisim ve dönüsümün dogru yöneltilmesi sonucu Samsun güzel bir garaja ve Samsun’un sanina yakisir bir girise sahip olurken halki denizle de bulustu. Emegi geçenleri kutlamamak insafsizlik olmaz mi, ne dersiniz? 


Yine bir zamanlar belde olan ve sonra merkez ilçelerimizden olan Canik için ne demeli.  Kimsenin gitmek istemedigi, arsasinin deger bulmadigi, yasayanlarinin ötelendigi ve daha birçok olumsuzluklarin oldugu mezbelelik halindeki Canik ilçesinin, Sayin Osman Genç’in belediye baskani seçilmesiyle kaderinin degistigini görmezlikten gelebilir miyiz?


Hepimiz sapkamizi önümüze koyup, düsünmemiz gerektigi kanaatindeyim. Samsun haklida bu kanaatte olmali ki, tekrar yine degisimin gerçek mimarlarini is basina getirdi. Kimse öküzün altinda buzagi aramasin, sayet arayacaksa; kendi altinda arasin. Çünkü buzagi inegin altindadir. Hele de Osman Genç’in her seye ragmen oylarini her defasinda artirarak seçim kazanmasi, bunun en
bariz göstergesi degil mi? Karar sizin, sevgili kardeslerim.

 

Vallahi “Lafin tamami deliye söylenir” diye bir söz vardir. Seçim kazanmak isteyenler, ellerindekini kaybedenler, Sayin Genç’ten hizmet anlayisi ile ilgili biraz ders almasi, kafasini kumdan çikarip gerçekleri görmesi gerekir, dersem; sözün özünü söylemis olurum, vesselam.Diğer Makaleler

 
 
 
 
 
   
Tüm Mesajlar www.hosgoruvesevgiocagi.org.tr
   DERNEK DUYURULARI
VI. Uluslararasi Canik Sempozyumu

Degerli meslektaslarimiz,

Sizleri, Samsun Canik Belediyesi’nin öncülügünde Ondokuz Mayis Üniversitesi Egitim Bilimleri Bölümü, Samsun Milli Egitim Müdürlügü, Türk Psikolojik Danisma ve Reh

Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongre Duyurusu

Yeterli çogunluk toplandigi taktirde 13/03/2016 tarihinde, yeterli çogunluga ulasilamadigi taktirde ise 27/03/2016 tarihinde Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongresi yapilacaktir.  

Engelimize Degil Potansiyelimize Bakin


Samsun Valiligi koordinasyonunda Canik Belediyesi tarafindan yürütülmekte olan bu proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligi tarafindan ODES programi kapsaminda finans edilmektedir.
   ÖZLÜ SÖZ
   ANKET
 İlkerimizi Beğeniyor Musunuz ?
Evet(96%)
Hayır(3%)

   
286 kişi oyladı.
   MAKALELER
Makaleler İçin Tıklayınız.