Linkler | İletişim
«« Önceki Sayfa

MAKALELER

Tornistonun da Böylesi (Halk Gazetesi)

Prof. Dr. Kurtman ERSANLI

TORNISTONUN DA BÖYLESI

Hiçbir olay durup dururken kendiliginden oraya çikmaz. Mutlaka vardir bir geçmisi. “Hayat geçmise bakilarak anlasilir, ileriye bakarak yasanir” 
degil mi, ne dersiniz? Bir olayi bir durumu anlamak istiyorsak; o durumun geçmise uzanan köklerini bulmak, bu kökleri birbiriyle dogru iliskilendirmek zorundayiz.  Bu stratejiyi insanlari degerlendirirken de bu yolu izlemenin yerinde olacagi kanaatindeyim. Takdir sizlerin, ne diyebilirim ki!


Millet ve devlet olarak bölgemizde yasanan olaylara seyirci kalamayiz, kalmasina amma serseri mayin misali de saga sola çarpamayiz. Köklü bir devlet gelenegi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm sartlari enine boyuna ele alir, degerlendirir ve sonunda stratejisini belirler ve yapmasi gerekenleri de uhulet ve suhuletle yerine getirir. Kim ne derse desin, nasil yorumlarsa yorumlasin, nitekim de bu gün devletimiz bunu layikiyla yapmaya çalisiyor. Bazilari ise mevcut gidisattan siyasi rant elde etme pesinde kosup duruyor. Bu kimseler sunu bilsinler ki, sürekli tornistan yapan çabalar, kimseyi amaca götürmez. “Ahmak çabalar is olacagina varir” sözü bosa söylenmemistir. 
Bu sözlerimle neyi kastettigimi, kimlerden söz ettigimi çok iyi anladiniz dersem, densizlik yapmis olurum. Ima ettigim durumu da sahislari da sizler zaten biliyordunuz, ben sadece yeniden dile getirmis oldum.


Daha önceleri Türk devletine kafa tutan, TC düsmanligini her defasinda, duruma göre açik ya da gizli dile getiren, giderek tehdide de varan sözler sarf etmekten geri kalmayan, hatta asker ve polise tas ve molotof atan, kursun sikan, etrafi yakip yikip kan gölüne çevirenler, simdi de neredesiniz imdat diyor.  Onlar öyle derken teskereye hayir demedikleri yetmiyormus gibi evet diyenleri de suçlayanlar,  sonra da Kobani ile ilgili bir teskere teklifinin getirilmesini talep ediyor. “Bu ne perhiz, bu ne lahana tursusu” demezler mi adama?  Bunlar neyin pesinde, ne yapmak istiyorlar?  Sevgili okurlarim,
densizlik saymazsaniz bu sorunun cevabini kendimce vermek istiyorum.  Sözün özü bu bir aczin göstergesidir dersem, her halde yanlis bir sey
söylememis olurum diye düsünüyorum.  

Diğer Makaleler

 
 
 
 
 
   
Tüm Mesajlar www.hosgoruvesevgiocagi.org.tr
   DERNEK DUYURULARI
VI. Uluslararasi Canik Sempozyumu

Degerli meslektaslarimiz,

Sizleri, Samsun Canik Belediyesi’nin öncülügünde Ondokuz Mayis Üniversitesi Egitim Bilimleri Bölümü, Samsun Milli Egitim Müdürlügü, Türk Psikolojik Danisma ve Reh

Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongre Duyurusu

Yeterli çogunluk toplandigi taktirde 13/03/2016 tarihinde, yeterli çogunluga ulasilamadigi taktirde ise 27/03/2016 tarihinde Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongresi yapilacaktir.  

Engelimize Degil Potansiyelimize Bakin


Samsun Valiligi koordinasyonunda Canik Belediyesi tarafindan yürütülmekte olan bu proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligi tarafindan ODES programi kapsaminda finans edilmektedir.
   ÖZLÜ SÖZ
   ANKET
 İlkerimizi Beğeniyor Musunuz ?
Evet(96%)
Hayır(3%)

   
286 kişi oyladı.
   MAKALELER
Makaleler İçin Tıklayınız.