Linkler | İletişim
«« Önceki Sayfa

MAKALELER

Yeniden Yazmadaki Amacim (Halk Gazetesi)

Prof. Dr. Kurtman ERSANLI


YENIDEN YAZMADAKI AMACIM


Sevgili okurlarim,


Gazete yazilarima bir süre ara vermistim. Haftada bir kere de olsa sizlerle “Sözün Özü” kösesinde yeniden bulusmaktan mutluluk duyacagim.


Herkese yeniden merhaba

Bu kösede olaylari ve durumlari hak ve nefaset ölçüleri içinde tartismayi, hep birlikte dogrulari bulmayi amaçladim. Böylelikle birbirimizi daha iyi anlayip, gelecegin mutlu Türkiye’sinin sekillenmesinde bir sinerji yaratabilecegimizi düsünmekteyim.


Geleneklerimiz ve göreneklerimizin saglamligi, kültürel yapimiz, ahlaki kurallarimiz, tarihi geçmisimiz, birbirimizi anlamamizi saglamaya yetecek kadar zengin. Yeter ki bu zenginligin farkina varip, onu yasama geçirmenin yollarini bulalim.  Ne zaman konusan, yüzlesen toplum olma sevdalarindan vazgeçer, yasanmisliklardan yeterince ders alamazsak;  iste o zaman, kayginin ve korkunun yasanmadigi, herkesin gelecege güvenle baktigi, hak ve hukukun egemen oldugu, emegin deger, alin terinin kutsal sayildigi üreten bir Türkiye yaratmak hayalden öte gidemez. Günümüzde bu hakikat kimin ve ne kadar umurunda bilemiyorum. Böylesi bir duruma düsmemek için bilgilerimi sizlerle paylasmayi, görüs alis-verisinde bulunmayi görev sayarak yeniden yazmaya karar verip, haftada bir gün de olsa bu kösede yazmaya basladim.Yazilarimda amacim, kimseyi kirmak ve incitmek degil, bir bilim insani olarak her türlü kaygi ve beklentiden uzak kalarak gerçekleri paylasmaya çalismaktir.
Yazilarimla ilgili olarak sizlerden alacagim geri bildirimler, benim için çok önemli birer varolus iksiri olacaktir. Dost, kulaga hos geleni söyleyen degil, dogruyu söyleyendir. Bu hakikatten yola çikarak; sadece ve sadece gerçekleri dile getirmeyi, güzel olanlari da takdir etmeyi amaçladim.Milletimizin ruhunda sakli bulunan derin ögrenme askini, kendi degerlerim içinde de kalarak, yasananlar karsisinda korkmadan, sapmadan, dogru bildiklerimle beslemeyi ve toplum olarak yitirdigimiz sezgi gücünün
canlandirilmasina katkida bulunmak amaciyla yazmaya basladim.


Yüce Mevla’m utandirmasin. 
Diğer Makaleler

 
 
 
 
 
   
Tüm Mesajlar www.hosgoruvesevgiocagi.org.tr
   DERNEK DUYURULARI
VI. Uluslararasi Canik Sempozyumu

Degerli meslektaslarimiz,

Sizleri, Samsun Canik Belediyesi’nin öncülügünde Ondokuz Mayis Üniversitesi Egitim Bilimleri Bölümü, Samsun Milli Egitim Müdürlügü, Türk Psikolojik Danisma ve Reh

Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongre Duyurusu

Yeterli çogunluk toplandigi taktirde 13/03/2016 tarihinde, yeterli çogunluga ulasilamadigi taktirde ise 27/03/2016 tarihinde Türk PDR Dernegi Samsun Subesi Kongresi yapilacaktir.  

Engelimize Degil Potansiyelimize Bakin


Samsun Valiligi koordinasyonunda Canik Belediyesi tarafindan yürütülmekte olan bu proje, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligi tarafindan ODES programi kapsaminda finans edilmektedir.
   ÖZLÜ SÖZ
   ANKET
 İlkerimizi Beğeniyor Musunuz ?
Evet(96%)
Hayır(3%)

   
286 kişi oyladı.
   MAKALELER
Makaleler İçin Tıklayınız.